آسیاب گلوله ای

مقدمه

دستگاه آسیاب گلوله ای برای آسیاب بسیاری مواد و تبدیل آنها به پودرنرم مورد استفاده قرار می گیرد . این دستگاه جهت آسیاب انواع مواد معدنی و سایر مواد به کار می رود . عمدتاً در مصالح ساختمانی ، صنایع شیمیایی و… استفاده می شود . در این دستگاه دو روش آسیاب اجرا می شود : روش خشک و روش مر طوب. نوع تخلیه این دستگاه طبق اشکال متفاوت مواد به دو نوع تخته ای و روان صورت می گیرد .

کاربرد

دستگاه آسیاب گلوله ای ابزاری مهم جهت آسیاب مجدد مواد است . این دستگاه عمدتاً در موارد زیر کاربرد دارد:
– سیمان
– محصولات سیلیکات
– مصالح ساختمانی
– مواد ضد حریق
-کود شیمیایی
– فلز سیاه و غیر آهنی
– شیشه
– سرامیک و…
این دستگاه قادر به آسیاب سنگ معدن وسایر مواد به دو روش خشک و مر طوب می باشد .

طرز کاردستگاه

آسیاب گلوله ای از نوع افقی با سیستم لوله ای می با شد که دارای دو مخزن است . این ماشین از نوع شبکه ای است و بخش خارجی آن توسط چرخ دنده کار می کند مواد بصورت مار پیچ و یکنواخت در امتداد محور تهی ورودی و توسط دستگاه وارد کننده مواد ، وارد مخزن اول ماشین می شوند . در این مخزن حفاظهای پلکانی یا موج دار وجود دارد که ساچمه های فولادی با مشخصات مختلف روی حفا ظها نصب شده اند . زمانیکه بدنه بشکه ای می چرخد ، نیروی گریز از مرکز تولید می شود. در این حالت، ساچمه فولادی به بالاو پایین حرکت می کند تا به مواد ضربه زده و آسیاب کند . پس از اینکه در اولین مخزن بخوبی آسیاب شدند،مواد جهت آسیاب مجدد توسط ساچمه فولادی موجود در حفاظ وارد مخزن دوم می شوند.در پایان پودر به وسیله ی خروجی مواد تخلیه شده و محصول نهایی کامل می شود.

ویژگیها و مزایا

این دستگاه شامل اجزایی از قبیل : بخش تغذیه ،تخلیه ،حلقه، بخش انتقال (شتاب دهنده منفی ،چرخ دنده کوچک انتقال ، ژنراتور ،کنترل الکتریکی )و… می باشد. محور تو خالی وسط متناسب با بدنه اصلی بوده وپوشش داخلی (آستر ) آن قابل تعویض می باشد . بدنه مخزن استوانه ای اصلی بسیار با دوام بوده و تحمل حمل حفاظ محکم موجود در مخزن را دارد . این ماشین پیوسته و مطمئن کار می کند .

آسیاب گلوله ای

صنایع مجد تولید کننده قطعات سنگ شکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *